Çekmeköy Koltuk Yıkama

Çekmeköy koltuk yıkama firması olarak sizin için en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Yılların verdiği birikimler sayesinde size en iyi ve en uzman hizmeti sunuyoruz. Genel olarak basit görülen koltuk yıkama işlemi aslında oldukça çok incelik isteyen bir iştir çünkü yıkama işlemlerinde genel olarak yüzeydeki pislik ve mikroplar alınır fakat koltuğun içinde bulunan mikroplar maalesef fark edilememektedir ve alınması da oldukça zordur.
Ayrıca koltukların üzerine sinen ter, sigara ya da hayvan dışkısı gibi kokular kolay kolay elde yıkama ile çıkmaz o yüzden eğer böyle bir durumunuz mevcut ise mutlaka profesyonel hizmet almanız gerekmektir. Eğer profesyonel bir hizmet alacak iseniz mutlaka firmaları araştırmanız gerekmektedir.
Çekmeköy koltuk yıkama firması olarak tüm işlemlerinizi en iyi şekilde yapmakta olup en uygun fiyatlarla size uzman bir hizmet vermekteyiz.

Koltuk Yıkanırken Hangi İşlemler Gerçekleşir?

Çekmeköy koltuk yıkama işlemlerinde ilk olarak yapılan aşama toz alma aşamasıdır. Koltuğun yüzeyi ve diğer yerlerinin tozu alınır. Daha sonrasında ise vakumlama yani püskürtme işlemi gerçekleştirilir. Burada amaç koltuğun iç kısmında bulunan mikrop ve pislikleri yukarı taşıyarak bütün pislikleri almaktır. Bu işlemde sıcak su ve özel temizlik ürünleri yıkama makinesinin içine koyulur. Böylece püskürtme işlemine hazır hale gelinir püskürtme işlemi bittikten sonra ise vakumlama işlemine geçilir burada tüm pisliklerden koltuk arındırılarak tertemiz ilk gün ki haline getirilir. Son olarak ise kurutma sürecine geçilir bu süre genel olarak 7 ile 15 gün arasında değişir burada oda yaklaşık olarak 2 saat aralıklarla havalandırılır. Bütün işlemler gerçekleştikten sonra ise alındığı gibi evinize ya da ofisinize yerleştirilir.

Evde Koltuk Yıkanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evde koltuk yıkarken genel olarak dikkat edilmesi gereken 2 husus mevcuttur. Bunlardan ilki ise ıslaklıktır. Islaklık deyince anlamamış tabi ki olabilirsiniz fakat ıslaklık çok önemli bir konu Çekmeköy koltuk yıkama firması olarak kesinlikle bunu önermiyoruz. Dediğimiz en büyük konu ıslaklık çünkü pek çok kişi ne kadar ıslak olursa o kadar çok koltukların temizleneceğini düşünür. Aslında bu çok büyük bir yanılgıdır çünkü koltuğun yüzeyi temizlense bile hem içindeki pislikler temizlenmemekte hem de bu fazla ıslaklık koltuğun içine emilerek koltuğun içine ve sünger yapısına zarar vererek koltukları ömrünü kısaltmaktadır. Bu yüzden bu silme işlemlerinde mutlaka çok fazla ıslak olmayan bir bez tercih ediniz.
Diğer bir hususumuz ise yanlış ürün tercihidir çünkü pek çok kişi çamaşır suyu gibi temizleyiciler alarak koltukların yüzeyini aşındırarak maddi açıdan kayıplar vermektedir işte bu yüzden mutlaka iyi markaların halı ya da koltuk yıkamak için çıkardığı özel markaları kullanmanız gerekmektedir böylece hem sizin sağlığınız hem de koltuklarınız zarar görmeyecektir. Çekmeköy koltuk yıkama firması olarak size tavsiyemiz en azından yılda bir kerede olsa koltuklarınızı profesyonel hizmet tercih etmeniz gerekmektedir.